Kodu > Uudised > Tööstusuudised

Ühemoodilise ja mitmemoodilise kiu võrdlus.

2022-04-07

Tänapäeva võrguehituses on valguskiud leidnud laialdast kasutust selle suure ja kiire kiiruse tõttu. Nende hulgas on kõige levinumad ühemoodilised ja mitmemoodilised kiud.

1. Ühemoodilise ja mitmemoodilise kiu põhistruktuuri võrdlus
Optilise kiu põhistruktuur koosneb üldiselt väliskestast, ümbrisest, südamikust ja valgusallikast. Ühemoodilisel ja mitmemoodilisel kiul on järgmised erinevused:

2. Väliskesta värvide erinevus
Praktilistes rakendustes saab kiu väliskesta värvi kasutada ühemoodilise kiu kiireks eristamiseks mitmemoodilisest kiust. Vastavalt TIA-598C standarddefinitsioonile kasutavad ühemoodilised kiud OS1 ja OS2 kollast väliskestat, mitmemoodilised kiud OM1 ja OM2 kasutavad oranži väliskestad ning OM3 ja OM4 vesisinist väliskestad (mittesõjaliseks kasutamiseks).

3.Südamiku läbimõõdu erinevus
Mitmemoodilise ja ühemoodilise kiu südamiku läbimõõt erineb oluliselt. Mitmemoodilise kiu südamiku läbimõõt on tavaliselt 50 või 62,5 µm ja ühemoodilise kiu südamiku läbimõõt on 9 µm. Seda erinevust silmas pidades suudab ühemoodiline kiud edastada optilisi signaale lainepikkusega 1310 nm või 1550 nm kitsal südamiku läbimõõdul, kuid väikese südamiku eeliseks on see, et optiline signaal levib ühest kiust sirgjooneliselt. režiimi kiud. Tekib murdumine, dispersioon on väike ja ribalaius suur; mitmemoodilisel kiul on lai südamik, mis suudab antud töölainepikkusel edastada mitut režiimi, kuid samal ajal, kuna mitmemoodiline kiud edastab sadu režiime, iga režiim Kiu levimiskonstant erineb rühmakiirusest, nii et et kiu ribalaius on kitsas, dispersioon suur ja kadu suur.

4. Valgusallika erinevus
Valgusallikal on tavaliselt kahte tüüpi laservalgusallikas ja LED-valgusallikas. Ühemoodiline kiud kasutab laservalgusallikat ja mitmemoodiline kiud kasutab LED-valgusallikat.

5. Ühemoodilise ja mitmemoodilise kiu vahelise edastuskauguse võrdlus
Nagu me kõik teame, sobib ühemoodiline kiud kaugedastuseks ja mitmemoodiline kiud lühiajaliseks edastamiseks.tantsu ülekanne. Järgmises tabelis on näidatud eri tüüpi ühemoodiliste kiudude eriedastuskaugused.

Kulude erinevus mitmemoodilise kiudoptilise süsteemi ja ühemoodilise kiudoptilise süsteemi vahel on sarnane ning mitmemoodilise kiudoptilise süsteemi ehitusmaksumus on madalam kui ühemoodilise kiudoptilise süsteemi oma. Võtke näiteks FS-lahendus. Mitmerežiimilise edastussüsteemi (mitmerežiimilised optilised moodulid ja džemprid) maksumus jääb vahemikku 3300 jüaani kuni 5300 jüaani, samas kui ühemoodilise edastussüsteemi (ühe režiimiga optilised moodulid ja džemprid) maksumus on tavaliselt üle 6700 jüaani , ja hinnavahe on üle 1000 jüaani.